PANOPTIKO

PANOPTIKO  je nová skupina, ktorá chce svojou tvorbou a vizuálom ponúknuť iný hudobný názor a vkus než je v stále rovnako opakujúcom sa festivalovo-rockovom rybníku bežné.

PANOPTIKO je súbor tajomných kreatúr, kde spevákom a frontmanom je Lord Panoptik, ktorý je nesmrteľný, môže a vyjadruje sa v textoch k čomukoľvek z akéhokoľvek časového pohľadu. Na nekonečnom životnom bále ho obklopuje jeho verná družina, ktorú tvoria: Don Balkoni - bubeník, Baron von Telephon - multiinstrumentalist, Segñor Farkas - basa, Dr. Konektor - gitara.

Motto kapely PANOPTIKO znie: " V dnešnej dobe plnej pretvárky, lží a pozérstva si musí veľa ľudí dať masku, aby mohli byť aspoň na chvíľu sami sebou ... V minulosti si ľudia dávali masku, aby boli niekým iným.. Pripomeňme si teda "maskou" pravý význam toho čím a kým sme a poďme se baviť a tancovať na nikdy nekončiacom bále s kapelou PANOPTIKO."

Kapela sa na jar zastavila v štúdiu BOMB JACK, kde pod taktovkou producenta Wendela Dreiseitla nahrala album. V Čechách hrajú spolu s TRAKTOR a DYMYTRY na ich MONSTER MEETING festivaloch.