MIGRAIN

Kapela Migrain vznikla na začiatku roku 2019 ako projekt štyroch muzikantov s prvotným cieľom predstaviť poslucháčom hudbu vychádzajúcu z doposiaľ nezrealizovaných nápadov a úryvkov jedného z členov, nazbieraných počas niekoľkých rokov jeho pôsobenia na lokálnej hudobnej scéne. Uchované fragmenty piesní sa pomaly za účasti celého zoskupenia formujú do hotových skladieb, ktoré by chcela kapela prezentovať začiatkom budúceho roka prostredníctvom albumu a najmä živých predstavení.

Z dôvodu meniacich sa hudobných preferencií ako aj dlhšieho časového obdobia, počas ktorého námety vznikali, detailná identifikácia hudobného štýlu nie je jednoznačná a mení sa podľa individuálnych potrieb jednotlivých skladieb. Samoúčelnosť nezaraditeľnosti je tu však irelevantná a pôvodný zámer pohybovať sa v teritoriálnom území alternatívnej gitarovej muziky je aj napriek zdanlivo lákavým novodobým vplyvom principiálne zachovávaný. Snaha o obyčajnú úprimnosť je podstatou a primitívnosť základným stavebným prvkom.

Kapela sa usiluje aplikovať princíp DIY (urob si sám) vo všetkých aspektoch, a to nielen čo sa týka produkcie, ale aj nahrávok, mixáže a marketingu. Skladby tak vznikajú v štúdiu, ktoré si členovia vlastnoručne postavili. Z tejto tvorivej dielne ku Vám prichádza aj prvá nahrávka s názvom Radical Rat, pričom jej výlučnou ambíciou je predstaviť surový prototyp tohto projektu.